Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSTeigia, jog elektros kilovatvalandė biržoje kainuos 50 centų – Kas vyksta Kaune

Teigia, jog elektros kilovatvalandė biržoje kainuos 50 centų – Kas vyksta Kaune


„Nord Pool“ elektros biržoje ketvirtadienį prognozuojamas elektros kainos pikas – nuo ​​20 iki 21 valandų kilovatvalandė (kWh) kainuos 50 centų, o megavatvalandė (MWh) – 500,05 euro (be PVM), skelbia elektros ir dujų tiekimo bendrovė „Ignitis“.

Pasak jos, kainų pokyčiai ypač aktualūs nefiksuotos kainos sutartis turintiems buitiniams ir verslo klientams.

„Ignitis“ Produktų valdymo departamento vadovė Dalia Bražiūnaitė sako, kad elektros kaina turėtų išaugti dėl pastarosiomis dienomis vyraujančių karštų orų ir didelio jos vartojimo vėsinimui, taip pat silpnos vėjo ir dėl apniukusių orų sumažėjusios saulės elektrinių gamybos.

Be to, įmonės teigimu, elektros paklausą vakare didins gaminantys vartotojai, kurie pradės imti elektrą iš tinklo nusileidus saulei.

„Rekomenduojame klientams, ypač tiems, kas turi su birža susietą valandinį planą, kad nebūtų elektros vartojimo brangiausiomis valandomis“, – teigė D. Bražiūnaitė.

Visos ketvirtadienio dienos elektros kaina biržoje sieks 161,22 euro už MWh, arba 16,1 cento už kWh.

Paskutinį kartą elektros kaina rinkoje smarkiai pašoko sausio pradžioje, kai dėl šalčių elektros vartojimo, elektrinių remontų Suomijoje, Estijoje ir Latvijoje bei brangios gamybos šiluminėse jėgainėse ji buvo išaugusi iki 201 euro už MWh.

Pastarųjų metų didmeninės elektros kainos rekordas pasiektas 2022-ųjų rugpjūčio 17 dieną, kai Lietuvoje ir kitose šalyse 18-19 valandą ji maksimaliai 4 tūkst. eurų už MWh ribą.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita