Pirmadienis, 15 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSTeismas atidėjo Laisvės alėjos muštynių bylos nagrinėjimą neatvykus nukentėjusiesiem

Teismas atidėjo Laisvės alėjos muštynių bylos nagrinėjimą neatvykus nukentėjusiesiem

Kauno apylinkės teismas pirmadienį planavo atversti muštynių Laisvės alėjoje bylą, kurioje kaltinimai pateikti šešiems asmenims, tačiau nagrinėjimas atidėtas į posėdį neatvykus nukentėjusiems asmenims.

Taip pat sujungtos dvi bylos, kuriose dėl to paties išpuolio kaltinami minėti šeši asmenys ir dar vienas vyras.

Nors į teismą atvyko visi septyni kaltinamieji, nutarta nagrinėjimą atidėti esant „procesinėms kliūtims pradėti nagrinėti bylą“.

„Nepaisant to, kad visi dalyvaujame, nukentėjusieji taip pat turi teisę dalyvauti, bent jau būti tinkamai informuoti apie procesą. (…) Pradėję tyrimą, pažeistume nukentėjusiųjų teisę pateikti ieškinius“, – nurodė teisėja.

Tam pritarė ir Kauno apygardos prokuratūros prokurorė Gabija Večerinskienė – anot jos, visi kaltinamieji atvykę, bet nukentėjusieji „nieko nežino apie teismo posėdį“.

„Neturint duomenų, kad nukentėjusieji žino apie teismo posėdį, kadangi jie turi teisę teikti civilinius ieškinius, manau, šiandien nėra galimybės pradėti nagrinėti bylą“, – teigė valstybės kaltintoja.

Teismo žiniomis, vienas nukentėjusiųjų domėjosi byla. Nukentėjusiais šioje byloje pripažinti keturi asmenys.

„Iš jų vienam nustatytas nesunkus sveikatos sutrikdymas, kitiems – nežymus sveikatos sutrikdymas“, – žurnalistams po posėdžio nurodė G. Večerienskienė.

Trijų kaltinamųjų advokatai prašė kardomąją priemonę pakeisti iš suėmimo į švelnesnes, vieno, kuriam taikoma intensyvi priežiūra – švelninti kardomosios priemonės sąlygas, tai yra leisti išvykti iš namų, keliauti į užsienį.

„Mano pasisakymas buvo toks, kad šiuo metu nei vienam švelninti sąlygų, nei kitiems keisti suėmimo į švelnesnes kardomąsias priemones negalima“, – teigė prokurorė.

Pasak prokurorės, iš esmės nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, dalis dėl kaltės nepasisako.

„Kol nepaskelbtas kaltinamasis aktas, galutinę poziciją, turbūt, išgirsime prasidėjus apklausoms“, – teigė G. Večerinskienė.

Pirmadienį advokato prašymu taip pat prijungta Roko Sipavičiaus byla, jis kaltinamas ta pačia nusikalstama veika kaip ir kiti šeši asmenys – nesunkiu sveikatos sutrikdymu iš chuliganiškų paskatų.

Kaltinamasis teigė dirbantis su automobilių navigacijomis pagal verslo liudijimą, įgijęs profesinį išsilavinimą, neteistas, nebaustas administracine tvarka, gyvenantis su drauge.

Pirmas posėdis dėl išpuolio Laisvės alėjoje įvyko sausio 10 dieną, bet neatvykus vieno iš kaltinamųjų gynėjui, tuomet taip pat nuspręsta, kad nėra galimybių pradėti bylos nagrinėjimo.

2023 metų rugpjūtį, dienos metu, Kauno policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad vienoje restorano lauko erdvėje Laisvės alėjoje kaukėtų vyrų grupė užpuolė prie staliuko sėdėjusius keturis vyrus ir moterį.

Kaukėti asmenys kumščiais, metaliniais strypais, kastetais, peiliais ir kitais daiktais smurtavo prieš minėtus kavinės lankytojus.

Tyrimo duomenimis, bendrininkų grupėje veikė devyni vyrai, po išpuolio šeši iš jų buvo suimti. Dėl likusių trijų asmenų nusikalstamų veikų ikiteisminiai tyrimai buvo atskirti.

Policija šį įvykį siejo su nusikalstamų grupuočių santykių aiškinimusi, pašaliniai žmonės nenukentėjo.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments