Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSvanduo Kauno marios nesaugus maudynėms – Kas vyksta Kaune

vanduo Kauno marios nesaugus maudynėms – Kas vyksta Kaune


Kauno mariose esančiame paplūdimyje ir sostinės Naujosios Vilnios maudykloje užterštumas bakterijomis viršijo leidžiamą normą, skelbia Higienos institutas.

Anot jo, gegužės 21 ir 27 dienomis rastas didesnis nei higienos normoje leidžiama žarninių lazdelių ir žarnų enterokokų skaičius Vilniaus upės vandenyje prie Gerovės parko.

Pagal institutui pateiktus maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, daugiau nei leidžiama minėtų mikroorganizmų skaičius gegužės 22 ir 27 dienomis nustatytas ir Kauno marių antrajam paplūdimyje.

Visose kitose maudyklose vandens kokybė atitinka higienos normų reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė yra stebima maudyklose, įtrauktose į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą stebimų Lietuvos maudyklų sąrašą. Jame yra 121 maudykla.

Prieš maudymosi gauti 76 maudyklų vandens tyrimų rezultatai.

Pasak Higienos instituto, informacija apie privalomų stebėti maudyklų vandens kokybę negauta iš Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Neringos ir Elektrėnų savivaldybių, Lazdijų, Pakruojo, Radviliškio, Kelmės, Telšių, Utenos, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Širvintų, Elektrėnų ir rajono Švenčionių rajonų savivaldybė.

Institutas pažymi, kad maudyklų vandens kokybės vertė pagal du mikrobiologinius parametrus – žarninių enterokokų ir žarnų lazdelių skaičių.

Pagal higienos normą, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijų sudarančių vienetų šimte mililitrų vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000 vienetų šimte mililitrų vandens.

Maudymosi sezonas Lietuvoje prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos, jo trukmę savivaldybės gali keisti.



Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita