Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSfestivalio veiksmas keliasi į Ąžuolyną (foto) – Kas vyksta Kaune

festivalio veiksmas keliasi į Ąžuolyną (foto) – Kas vyksta Kaune


Trečiadienį prasidėjęs festivalis „Audra“ įsibėgėja, o stichijos Kaune tęsiasi iki pat sekmadienio. Apšilus pirmuosiuose festivalio koncertuose ir kultūrinėse veiklose, verta ruoštis ir finaliniams programos akcentams. Šeštadienį ir sekmadienį „Audros“ lankytojų laukia koncertai Ąžuolyne ir „Pergalės“ plieno perdirbimo gamykloje, naktinės ekskursijos, madų šou ir šiuolaikinio meno paroda.

Festivalį atidarė Vokietijos elektroninės muzikos kūrėjas, didžėjus, multiinstrumentalistas David August, VDU Didžiojoje salėje publikai pristatęs ambicingą, daugiadisciplininį meno kūrinį VĪS, kurį sukūrė kartu su choreografe Franka Marlene Foth ir vizualiųjų menų kūrėju Marceliu Weberiu (dar žinomu kaip MFO).

/ G. Jovaišo nuotr.

Vis didesnį pagreitį festivalio įgijo ir ateinančiomis dienomis: Audros publiką išjudino tarptautinės radijo st. „Refuge Worldwide“ vakarėlis, pusšiminio vyksmo valandų pasiūliusi „Audros“ jaunimo veiklų programa ir M. Žilinsko dailės galerijos kultūroje tinka menų paroda, perspektyvų Lietuvos ir užsienio menininkų perfomansai.

Penktadienio vakarą pabaiga naktinė programa M. Žilinsko dailės galerijoje. Čia į sceną lipo ir audringą vakarėlį publikai dovanojo net 12 atlikėjų: „Minimal Mondays“ įkūrė, vienas iš festivalio „Sūpynės“ organizatorių, elektroninės muzikos veteranas Nerijus SHN, Berlyno ritmais gyvenantis prodiuseris ir geriausiu didžėjumi 2018 m. , autentišku nuginkluojanti „Octo Octa“ ir daugybė kitų Lietuvos bei užsienio žvaigždžių.

Programa tęsis ir savaitgalį: laukia dar du koncertai

Šeštadienį „Audros“ publika pradės nemokamame koncerte Ąžuolyne. Scenoje didžiausią iš kelionių po Italiją neseniai sugrįžęs ir naujas parsivežęs Lukas Pilkauskas. Viename gražiausių miesto parkų jis žada pasidalinti ne tik naujomis dainomis, bet, kaip pats sako, ir „senais gerais“ šlageriais iš ankstesnės kūrybos. Į sceną taip pat žengs lietuviško folkloro šaknimis garsėjantis, kartais – psichodeliškas ir melancholiškas, o kartais – judėti priverčiantis „Kamanių Šilelis“. Įdienojus programą pasaldins milijonus klausytojų įvairiose muzikos platformose turintis, į „Audrą“ iš JAV atvykstantis populiarusis Jitwam. Nuo popietės iki vakaro lankytojų šokdins disko palapinė su puikiai pažįstamais Lietuvos didžėjais.

/ M. Gineikos nuotr.

Apšilus Ąžuolyne, programa tęsis „Pergalės“ Plieno perdirbimo gamykloje. Vienos laukiamiausios programos vakarėlių klausytojams padovanos susitikimus su šokių muzikos žvaigždėmis iš Jungtinės Karalystės „Moxie“ ir NIKS, duetu iš Australijos „Chaos In The CBD“, vienu geriausiai muzikos techno ir house funk didžėjų, bulgarų prodiuseriu „KiNK“, Europos klausytojų širdis pavergusia IMOGEN , pagrindine Uzbekistano naujosios elektroninės muzikos kartos figūra „Sabinē“ ir būriu Lietuvos atlikėjų – „Cport Cistema“ x „Fiorini“, „Mountak“ x „V“, „Times New Roman“, „Pakas“ x „Mantas T“ bei „Alex“ Krell“.

Madų šou, naktinės ekskursijos bei perfomansai

Dar nespėję pop up parodoje M. Dailės galerijoje, tai padaryti gali iki pat sekma vakaro. Judėdami tarp trijuose aukštuose lankytojų instaliacijos, architektūrinių intervencijų, kompiuterių generuojamų vaizdų, garsų, išraiškingų iliuzijų ir vizualių pramanų, įžengs į naują, fragmentišką pasaulį. Meninių veiklų žemėlapis – ir Europos kūrėjų performansai „Pergalės“ plieno perdirbimo gamykloje. Tarp metalo staklių, kranų ir priekalų judantys performanso menininkai seniai pamirštas erdves prikels naujam, šiuolaikinio meno prisotintam gyvenimui.

Ne viena veikla vyks ir Ąžuolyno bibliotekoje. Biblioteka yra tvarios literatūros namai, gyvuojantys jau daug amžių. Ne mažiau tvarus bus ir ant bibliotekos laiptų šios šeštadienį įsikursiantis madų šou. Kaip skirtingi dizaineriai ir stilistai kuria naujas istorijas iš senų drabužių ar audinių, papasakos Kauno kolegijos studentai, „Behind Curtains“ projektas bei pačios bibliotekos bendruomenė. Šeštadienį bus galima ir Ąžuolyno bibliotekos knygų saugyklos bokšte arba leistis į naktines ekskursijas „Šimtamečiai Kauno reivai“.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita