Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKaip įsirengti terasą? – Kas vyksta Kaune

Kaip įsirengti terasą? – Kas vyksta Kaune


Gerai įrengta terasa gali padidinti jūsų komfortą kasdienybėje ar priimant svečius. Tinkamai įrengta terasa derina patogumą, funkcionalumą ir estetiką. Nėra svarbu ar planuojate turėti, ar jau turite terasą, kurią reikia atnaujinti, pranešsime patarimai dėl įrengimo. Mūsų ekspertai patars, kokie tiks ar pinti lauko baldai, kaip išplanuoti erdvę, kokias medžiagas rinktis ir ne tik. Tokiu būdu lengviau sukursite harmonijos pilną erdvę, kurioje geras būtų nuo ryto iki pat išnaktų.

Prieš pradedant rinktis konkrečius daiktus

Patariame pradėti nuo matavimo ir planavimo. Prieš pirkdami ar galvodami apie įrengimą išmatuokite terasos plotą. Tada galite per kompiuterinę modeliavimo programą (jų yra ir planšetėms, ir mobiliesiems telefonams) ar net ant balto popieriaus lapo nusibrėžkite atitikmenį. Tai leis pažinti išdėstymo galimybes.

Po išdėstymo vertinimo nustatykite pagrindinę terasos paskirtį. Ji gali būti skirta: valgymui, poilsiui, konkrečiam hobiui (pvz., sodininkystei) ar pramogoms. Paskirtį gali apriboti ir lokacija, pavyzdžiui, jeigu tai terasa prie vandens, arba palei šlaitą.
Tada jau galima galvoti apie baldus, daiktus, aksesuarus.

Baldai lauko terasai

Baldai lauko erdvėje yra labai svarbu tiek komforto, tiek dėl erdvės funkcionalumo. atrodo terasose:

  • Sėdimieji baldai. Kėdės, suolai ir/ar sofos reikalingi tam, kad šeimininkai bei svečiai turėtų bendrauti bei patogiai įsitaisyti prie stalo ar aplink kitą traukos objektą. Jei abejojate dėl konkrečių baldų skaičiaus, rinkitės modulinius sprendimus, kuriuos galima lengvai pertvarkyti.
  • Valgomojo komplektai. Jei planuojate pietauti terasoje (o apie tai galvoja daug), labai svarbu įsigyti stalą ir kėdes, kurių pakankamai daug svečių. Apvalūs stalai kurie atmosferą pokalbiams ir socializacijai, o stačiakampiai taupo vietą.
  • Baldai poilsiui. Laisvalaikiui puikiai tinka gultai, hamakai ir kabantys krėslai. Visgi į juos investuokite tik tada, jeigu tam yra vietos.

Nepamirškite, kad baldai turi būti atsparūs įvairioms oro sąlygoms. Tokios medžiagos kaip tikmedis, aliuminis ir sintetinis rotangas (pinti baldai) džiugina ilgaamžiškumu ir nereikalauja daug priežiūros. Pavyzdžiui, tikmedis natūraliai atsparus vandeniui, kenkėjams ir UVams, todėl idealiai tinka naudoti lauke. Jei pirksite įprastus medinius baldus, juos reikės gana daug ir gana dažnai apdoroti specialiomis sandarinimo bei apsaugos priemonėmis.

Maksimaliai išnaudoja terasos sukurdami atskiras zonas apimtims veikloms. Pavyzdžiui, vieną zoną skirsite valgymui, kitą – poilsiui. Šias erdves apibrėžkite baldais ir užtikrinkite, kad būtų pakankamai vietos judėti tarp jų arba pereiti iš vienos į kitą. Venkite perpildymo, pasirinktos tinkamo dydžio baldus. Geriausia, kad baldų atitiktų pačios terasos.

Apšvietimas – labai svarbi detalė

Efektyvus apšvietimas padidina komfortą ir pagerina atmosferą terasoje, ypač tada, kai saulė jau nusileidžia. Svarbiausi dalykai, ką reikia žinoti apie apšvietimą terasoje yra du.

Galima rasti trijų rūšių lauko apšvietimo sprendimai

  1. Aplinkos apšvietimas (aplinkos). Švelnų bendrą, atmosferinį apšvietimą sukuria šviečiančios girliandos, įsmeigiami arba pastatomi žibintai ir net pakabinami sieniniai šviestuvai.
  2. Konkretus/užduočių apšvietimas (užduotis). Prožektoriai ir palei takus sustatyti šviestuvai užtikrina saugumą ir funkcionaliai apšviečia tam tikras zonas, pvz., prie valgomojo ar pėsčiųjų takų, kad būtų galima gerai jaustis.
  3. Akcentinis apšvietimas (akcentas). LED juostos ir panašūs elementai išryškina konkrečius architektūrinius elementus arba kraštovaizdžio dizainą. Tada terasa bei erdvė aplink ją atrodo įdomiau, gražiau.

Konkrečius variantus galite išsirinkti užsukę į https://pigu.lt/lt/lauko-sviestuvai.

Už pačius šviestuvus ne ką mažiau svarbaus ir įrengimo

Tinkamas lauko apšvietimo įrengimas yra labai svarbus bendram bei turto saugumui ir žmonių šviestuvų ilgaamžiškumui. Laukui rinkitės tik oro sąlygoms atsparius šviestuvus su tinkama IP klase ir laidus kuo labiau izoliuokite nuo drėgmės bei išorės veiksnių.

Saulės energiją naudojantys šviestuvai yra labai taupus variantas, todėl tai bus geras sprendimas tiems, kurie nenori vargti su sudėtingu vedžiojimu.

Vaizdą bei atmosferą pagyvina ir pagražina augalai

Augalų įterpimas pagerina bendrą estetiką bei prideda jaukumo, kadangi gamtos apsuptyje žmogus lengviau atsipalaiduoja. Terasai skirtus augalus rinkitės atsižvelgdami į saulės spindulių kiekį ir pačio žalumyno dydį.

Vazoninius augalus lengva prižiūrėti ir perkelti, todėl jie gali būti labai daug. Tuo tarpu kabantys augalai taupo vietą ant žemės ir išnaudojamos vertikalią erdvę. Toks sprendimas labai tinka miesto aplinkoje arba ten, kur norisi sukurti sukurtą gamtos apsuptį.

Pačius sodinukus ir vazonus rinkitės taip, kad jie papildytų jūsų terasos bei eksterjero stilių ir suteiktų gerą drenažą. Terakota, keramika ir metalas turi savitų estetinių ir funkcinių privalumų. Būtent nuo to, kokie elementai, formos dar yra aplink terasą, pasirenkamos medžiagos vazonų medžiagiškumas.

Augalus išdėstykite apgalvotai, kad suderintumėte estetiką ir neužstotumėte kuriam nors augalui šviesos. Palikite lengvą laistymui ir priežiūrai.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita