Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSnet dviejose vietose Kaune vykdo nemokamas apgamų ir odos darinių apžiūras –...

net dviejose vietose Kaune vykdo nemokamas apgamų ir odos darinių apžiūras – Kas vyksta Kaune


Euromelanomos minima kasmet gegužės 11 dieną, norint šviesti apie odos vėžį sukeliančią dieną visuomenę faktorius bei kaip jų vengti. Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centras ir Lietuvos dermatovenerologų draugija kviečia penktadienį atvykti nemokamai apgamų ir odos darinių profilaktinei patikrai Kaune ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.

Vienas dažniausiai diagnozuojamų vėžių

„Odos vėžys yra vienas dažniausiai diagnozuojamų vėžių pasaulyje. Pati pavojingiausia, pavojingiausia ir pavojinga plintanti forma yra odos melanoma, tai piktybinis navikas, atsirandantis iš odos pigmentinių ląstelių – melanocitų“, – rašoma VUL Santaros klinikų prnaešime.\

Ekspertų teigimu, saulė per 50 metų melanomos atvejų skaičius išaugo dėl pasikeitusio žmonių laisvalaikio: daugiau laiko leidžiama lauke, deginantis tiekje tiek soliariume. Žmonės nepakankamai saugojasi nuo ultravioletinių (UV) spindulių.

„Kasmet daugiau nei 100 000 Europos Sąjungos gyventojų diagnozuojama melanoma, dažniausiai 40-60 metų amžiaus pacientams.

Vyrams melanoma dažniau krūtinės ir nugaros srityje, o moterų – kojų srityje. Nors visuomenės sąmoningumas ir žinios apie odos vėžį, ir daugumai žmonių melanoma nustatoma ankstyvose stadijose, kuomet galimas efektyviai mažai invazinis gydymas, mirtingumas dėl melanomos labai didelis“, – teigia VUL Santaros klinika.

Specialistai teigia, kad anksti pastebėjus piktybinį darinį ir laiku nustačius ligą, galima sėkmingai išgydyti ir padidinti išgyvenamumo tikimybę. Vien praėjusiais metais per akciją Lietuvoje nustatyta 11 melanomos atvejų, 85 odos vėžio atvejai, apie 200 pakitusių apgamų ir ikivėžinių odos būklių.

Odos vėžio rizikos veiksniai ir melanomos prevencija

Specialistai labai rekomenduoja atkreipti dėmesį į aktyvų dėmesį tiems, kuriems dažnai tenka UV spindulių (daug laiko praleidžiama lauke, lankomasi soliariume), taip pat šviesios arba strazdanotos odos savininkai. Taip pat tie, kurie lengvai nudega, bet neįdega. Jei turite daugiau nei 50 apgamų, esate vyresni nei 50 metų, vaikystėje esate nudegę arba daug laiko praleidote saulėje, jei jūsų šeimoje buvo odos vėžio atvėjų ar vartojate imunosupresinius vaistus, jums taip pat reikėtų pasirūpinti ir pasitikrinti.

„Odos vėžio profilaktika prasideda nuo saulės apsaugos, rizikos vengimo ir profilaktinės apgamų patikros priežastimi sergančių veiksnių dermatovenerologą, kurį gydytojai rekomenduoja kartą per metus arba kas antrus metus“, – teigia VUL Santaros klinikos atstovai.

Euromelanomos akcijos vietos

Kaune nemokamai apgamų ir odos darinių profilaktinei patikrai galima atvykti gegužės 31 d., nuo 9 iki 18 val. į „Biokliniką“ (Studentų g. 37).

Patikros taip pat bus vykdomos „Akropolyje“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49), „Eurovaistinės“ patalpose, nuo 10 iki 14 val.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita