Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Karo komendantūros

Kauno miesto savivaldybė Karo komendantūros


Gegužės 1-ąją prasidėjusią registraciją į karo komendantūrą, tęsėsi iki rugpjūčio 31 d.!

Kiekvienas žmogus turi žinoti savo valstybės gynyboje ir įgyti praktinių gebėjimų, reikalingų priešintis, nes žinios suteikia užtiktinimo. Tam, kad visi suprastų savo vaidmenis, Lietuvos kariuomenėje yra kuriama nauja karo komendantūrų struktūra taikos metu. Tai bus dar vienas būdas, leidžiantis piliečiams padeda prie valstybės gynybos. Tai užnugaris kariuomenei, kur pritaikyti savo gebėjimus ir padėti užtikrinti valstybei gyvybiškai svarbias funkcijas.

Registracijos anketa pasiekiama tinklalapyje karys.lt. Piliečiai, norintys padėjo prie valstybės gynybos ir įgyti karinių įgūdžių, registruotis taip pat gali artimame Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) padalinyje.

Kauno KPKP sau Gedimino g. 19Kaune.
Tel. Nr.: +370 373 11 380, +370 375 24 201, +370 706 74 301
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas:
I–IV nuo 08.00 iki 18.00 val
V nuo 08.00 iki 16.45 val
VI–VII nedirba

užduodami klausimai:

Kas yra karo komendantūros taikos metu, kokia jų rolė? Koks jų sukūrimo tikslas ir nauda visuomenei?

Komendantūros – tai taikos metu veikiantis karinis vienetas, prisidėsantis prie valstybės gynybos. Nauja karo komendantūrų struktūra taikos metu kuriama Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos bei komendantūros pagrindu.

Greta paskirtų komendantų ir jų pavaduotojų bei komendantinių vienetų, bus galimybė rengti rezerve esančius asmenis, į komendatūrą užsiregistravusiems patriotiškai nusiteikusiems piliečiams įgyti karybos žinių, kartu į komendantinių vienetų struktūrą.

Karo komendantūros – užnugario sistema – parama Lietuvos kariuomenei karo atveju. Kiekvienas čia gali pritaikyti savo gebėjimus, užtikrinti valstybei gyvybiškai svarbias funkcijas, prisidės prie saugios aplinkos kūrimo ir vienys regiono gintis nuo priešo.

Kas sudaro komendantūrą?

Komendantą sudaro komendantai ir jų pavaduotojai, komendantiniai vienetai. Tai profesinės karo tarnybos kariai, priskirti parengti rezervo karo prievolininkai, taip pat Lietuvos šaulių sąjungos komendantiniai šauliai. Vėliau komendantiniai vienetai pasipildys pilietiškais asmenimis, norinčiais prisidėti prie valstybės gynybos.

Ar į komendantūrą gali užsirašyti visi?

Į komendantūros gali užsirašyti visi piliečius. Vyrai ir moterys gali kreiptis į savo miesto komendantūrą. Svarbu pažymėti, kad į tarnybą komendantūroje žmonės bus priimti pagal individualias savybes, patirtį, parengimą ir turimą kvalifikaciją, bei tinkamumą pareigoms, į kurias planuojama skirti.

Ar svarbi žmogaus specialiybė? Ar vienos specialios yra reikalingesnės nei kitos?

Visų specialiųjų ir išsilavinimo žmonių, norintys pasirengti krašto gynybai ir įgyti bazinių karinių žinių bei įgūdžių yra laukiami komendantūrose.

Kiek žmonių tikimasi sulaukti, kiek jų bus galima priimti, apmokyti, apginkluoti?

Taikos metu jų karinį rengimą karo komendantiniuose vienetuose užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Tikimasi, kad į komendantūros užsirašys nuo 2 iki 5 tūkst. asmenų.

Planuojama, kad bus užtikrintas komendantinių vienetų aprūpinimas ginkluote ir ekipuote. Vieno komendantinio vieneto kario aprūpinimas naujomis priemonėmis preliminariai kainuotų apie 12 tūkst. Euras.

Ar bus organizuojama užsiregistravusių žmonių atranka? Ar bus žmonių, kurie norės, bet negali dalyvauti komendantūrų veikloje?

Bus vertinami Lietuvos kariuomenės poreikiai, ty į tarnybą priimamų asmenų individualios savybės, patirtis, parengimas, turima kvalifikacija, tinkamumas pareigoms, į kurias planuojama skirti.

Kokie bus medicininiai reikalavimai (fiziniai, psichologiniai)? Kas atliks patikras – karinės ar medicininės sveikatos apsaugos įstaigos?

Numatoma nustatyti žemesnius reikalavimus sveikatos būklei, juos tikrins Karinės sveikatos priežiūros įstaigos.

Koks bus žmonių, atėjusių į komendantūros parengimą? Kas jų laukia?

Asmenys suregistruoti į Komendantinius vienetus, bus rengiami 3–10 dienų per metus, kviečiant į pratybą priskirto padalinio, kartu su kitais parengto rezervo kariais, numatytas į šiuos vienetus.

Koks bus žmonių aprūpinimas, ar jiems bus suteikta uniforma, ginklai kita reikalinga ekipuotė?

Bus užtikrintas komendantinių vienetų aprūpinimas ginkluote ir ekipuote. Taikos metu jų karinį rengimą karo komendantiniuose vienetuose užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Kas turi registruotis į karo komendantūros taikos metu?

Į komendantūras nebūtų priimti tie, kurie paskirti į aktyvųjį kariuomenės personalo rezervą, atlieka visą karo tarnybą, ar nėra kariams keliamų bendrųjų reikalavimų (pilietybė, teistumas, veiksnumas).

Pažymėtina, kad tarnybos rezerve (komendantūroje) atlikimas neatleidžia nuo šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą, kurie nėra įgiję pagrindinio karinio parengtumo.

Kokius vaidmenis žmonės, prisijungę prie karo komendantūrų, turės atlikti?

Karo atveju piliečiai, įtraukti į komendantūrų sąrašą ir įgyti karinių įgūdžių, padeda ginti savo miestelį ar rajoną, saugos gyvenamojoje aplinkoje esančius svarbius objektus.

Komendantiniams vienetams priklauso asmenys rūpintojai svarbių objektų jų mieste ar rajone apsauga, įrenginės ir saugos kontrolės postus, užtikrins komendanto valandas laikymosi taisykles, dalyvaus turto rekvizicijos procese, stebės aplinką, kovos su nelegaliomis ginkluotomis grupėmis ar atliks kitas, Lietuvos kariuomenės pavestas užduotis.

Kada galima užsirašyti į karo komendantūrą?

Piliečiai, norintys prie valstybės gynybos ir įgyti karinių įgūdžių, registruotis gali artimiausiame Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos padalinyje. Registracija į taikos meto komendantinius vienetus vyksta iki 2024 m. rugpjūčio 31 diena.

Kada pradės veikti karo komendantūros taikos metu?

Planuojama, kad jau šių metų spalio mėnesio karo komendantūrų taikos metu komendantiniuose vienetuose bus pradėtas karinis rengimas.

Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -