Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaAUTOKodėl „Tesla“ pardavimai mažėja | Kasdienis važiavimas

Kodėl „Tesla“ pardavimai mažėja | Kasdienis važiavimas


„Tesla Sign“, kodėl „Tesla“ pardavimai mažėja
Kodėl „Tesla“ pardavimai mažėja

Telsa buvo įžeminta. Kadaise buvęs Volstryto žmogeliukas, kurio neįtikėtina kapitalizuota vertė siekė 1,2 trilijono USD, dabar elektrinių transporto priemonių gamintojos vertė yra tik 535 mlrd. Tai vis dar nemaža suma – daugiau nei didžiausia Toyota ir General Motors vertė kartu paėmus, – tačiau tai reiškia sunkų kritimą įmonei, kuri atrodė nepajėgi pasukti klaidingu posūkiu.

Daugiau Tesla naujienų ir apžvalgų

Kodėl „Tesla“ pardavimai mažėja

Po daugelio metų, atrodytų, aklo finansinio ištikimybės, investuotojai pagaliau ėmė suabejoti Tesla ateitimi, atkreipdami dėmesį į neseniai įvykusį – labai žalingą – kainų mažinimą, taip pat į įmonės investicijas į abejotinus projektus, įskaitant kontroversišką ir defektų kamuojamą „Cybertruck“ ir ribotos vertės autonominį. – vairavimo sistemos.

Naujų Tesla registracijų gerokai sumažėjo kovo ir balandžio mėn., nepaisant to, kad bendra elektromobilių rinka iš tikrųjų auga. Nors gamintojai, įskaitant BWM, Ford ir Hyundai, mėgavosi elektromobilių pardavimų augimu 2024 m., Tesla pardavimai smukdo.

Dalis Teslos problemos yra konkurencija. Kiti automobilių gamintojai nuolat pristato naujus ir patrauklius elektromobilių gaminius, o „Tesla“ mažai ką padarė, kad atnaujintų savo asortimentą. Dėl to JAV elektromobilių rinkos dalis sumažėjo nuo maždaug 80 procentų 2020 m. iki 67 procentų 2023 m. pradžioje iki 52 procentų praėjusį balandį. Ir nors kontroliuoti pusę rinkos atrodo tvirta pozicija, „Tesla“ išleido daug paskatų ir kainų mažinimo, kad išlaikytų šią dalį, o tai smarkiai sumažino pelną.

Tačiau „Telsa“ problemos neapsiriboja vien tik senstančiu produktu, nes daugelis procesų, būdingų buvimui tiesioginiu mažmenininku vartotojui, dabar gali žaisti prieš įmonę. Čia apžvelgsime penkias priežastis, kodėl „Tesla“ pardavimai smunka ir kodėl šias problemas bus sunku ištaisyti.

Daugiau naujienų apie elektromobilius

„Tesla“ produktas yra senas

2024 m. Tesla Model Y
2024 m. Tesla Model Y

Kaip minėta pirmiau, „Tesla“ padarė nepaprastai mažai, kad išliktų šviežia savo produktų asortimentą. „Model S“ didelis sedanas, pristatytas dar 2012 m., bėgant metams buvo tobulinamas, tačiau iš esmės atrodo taip pat, kaip ir tada, kai buvo pristatytas. Modelio X vidutinio dydžio krosoveris atsirado 2015 m. ir buvo taip pat apleistas nuo pat jo išleidimo.

Populiarusis Model 3 mažas sedanas yra naujesnis, datuojamas 2017 m., ir, jūs atspėjote, niekada nebuvo labai atnaujintas. Karščiausias „Tesla“ pardavėjas, mažasis krosoveris „Model Y“, datuojamas tik 2019 m. ir matė keletą dizaino patobulinimų, bet nieko reikšmingo.

Ir nors „Cybertruck“ yra visiškai naujas, jo gaminama nedaug, nes dėl kokybės kontrolės problemų ir defektų gamybos tempas yra ribotas.

Problema yra ne tik tai, kad naujesni konkurentų rinkoje produktai atrodo ir jaučiasi moderniau, bet ir tai, kad esamiems Tesla savininkams, kurių visame pasaulyje yra apie 5 mln., nėra jokios įtikinamos priežasties prekiauti savo automobiliais – bent jau kita Tesla.

Kainų sumažinimas yra žalingas

Kalbant apie trumpalaikę perspektyvą, „Telsa“ reagavo į savo naujausią pardavimo situaciją smarkiai sumažindama kainas, paveikusias visus keturis pagrindinius jos modelius. Bazinė dvigubo variklio AWD modelio Y kaina 2019 m. siekė 66 000 USD. Šis autorius žino apie panašų 2024 m. modelį, įskaitant keletą „Tesla“ nuolaidų, kuris parduotas tik už 42 000 USD.

Nors „Tesla“ nori išlaikyti savo dominuojančią rinkos dalį, gamintojas turi dar vieną priežastį išlaikyti kuo didesnį pardavimo apimtį. Sam Fiorani, pramonės konsultavimo įmonės „AutoForecast Solutions“ prognozavimo viceprezidentas, praneša, kad pagrindinis „Tesla“ kainų mažinimo tikslas yra išlaikyti kuo aukštesnį gamyklos panaudojimą.

Iš esmės suprantama, kad norint, kad automobilių gamykla būtų pelninga, ji turi veikti maždaug 80 procentų pajėgumu. „Tesla“ turi keturias gamyklas visame pasaulyje, iš jų dvi – JAV. Didžiausia gamykla Šanchajuje, Kinijoje, kasmet gali pagaminti beveik 1 mln. Ir, kaip ir JAV, Kinijoje „Tesla“ išgyvena rimtą pardavimų nuosmukį. Kaip ir JAV, Tesla mažina kainas ir toje šalyje.

Naujų automobilių kainų mažinimo neigiama pusė, deja, yra mažesnė perpardavimo vertė. Nuo tada, kai 2023 m. pabaigoje Tesla pradėjo nuolaidas savo transporto priemonėms, jos automobilių ir krosoverių perpardavimo vertė smuko. Grynasis rezultatas yra ne tik potencialių prekės ženklo pirkėjų bazė, turinti mažiau pinigų naujai transporto priemonei, bet ir labai piktų prekės ženklų savininkų populiacija. Per Forbesnaudoto modelio Y vertė per pastaruosius 12 mėnesių nukrito 32 proc., o vien šiais metais – 12 proc.

„Tesla“ parduotuvę sunku rasti

2024 m. Tesla Model S
2024 m. Tesla Model S

„Tesla“ pažeidė automobilių rinkodaros protokolą maždaug prieš 20 metų, kai nusprendė parduoti automobilius vartotojams tiesiai iš gamyklos. Dėl šio susitarimo bendrovė vis dar yra įtraukta į daugybę ieškinių, nes pardavimas iš gamyklos vartotojams pažeidžia franšizės įstatymus daugumoje JAV valstijų.

Tačiau dar svarbiau yra tai, kad augant „Tesla“ pardavimui, įmonei, atrodo, pritrūko naujų automobilių pirkėjų, norinčių įsigyti automobilį, o tai nepastebėta iš parduotuvės, esančios už daugelio mylių. Iš tiesų, ataskaitos rodo, kad daugelis „Tesla“ savininkų prieš pirkdami neišbandė savo transporto priemonių.

„Tesla“ dabar reikia pagrindinių klientų – ne ankstyvųjų naudotojų, kad išlaikytų savo pardavimų augimą, ir panašu, kad bent kai kurie iš tų pirkėjų nori, kad netoliese būtų prekybos atstovybė – bandomieji važiavimai, aptarnavimas ir garantinis remontas. Problema ta, kad „Tesla“ neturi labai daug paprastų vietų.

Nacionaliniu mastu Tesla turi tik 245 įrenginius, iš kurių ne visi atlieka remonto darbus. Kita vertus, „Toyota“ turi beveik 1300 veikiančių prekybos atstovybių JAV. Net sunkumų turintis „Mitsubishi“ turi daugiau nei 300 atstovybių JAV. Be to, yra pusšimtis JAV valstijų, kuriose išvis nėra „Tesla“ parduotuvės.

Tikėtina, kad pirmą kartą apsipirkęs elektromobilis su tam tikromis abejonėmis dėl aptarnavimo po pardavimo nepasuks automobilio, su kuriuo negalima dirbti penkių mylių atstumu nuo jo namų. Daugeliui pirkėjų tai neleidžia Tesla.

Visiškas savarankiškas vairavimas (FSD) nebėra laisvų rankų režimas

2024 m. Tesla Model 3
2024 m. Tesla Model 3

Viena iš labiausiai dėmesio vertų „Tesla“ pardavimo savybių yra visiškai savarankiško vairavimo (FSD) pusiau autonominė vairavimo sistema. FSD sistema ir jos pirmtakas „Auto Pilot“ garsiai piktnaudžiauja „Tesla“ vairuotojais, kurių daugelis buvo užfiksuoti miegantys už judančios transporto priemonės vairo. „YouTube“ yra daugybė tokių vaizdo įrašų. Be to, atrodė, kad „Tesla“ bent jau iš pradžių toleravo šią veiklą, veikdama lėtai, kad pažabotų piktnaudžiavimą sistema.

Neseniai „Tesla“ suteikė savininkams galimybę nemokamai įvertinti šią funkciją, tikėdamasi, kad pasibaigus nemokamam bandomajam laikotarpiui vartotojai užsiregistruos FSD prenumeratai. Šis rašytojas pats įvertino sistemąpadedant Žaliųjų pojūčių šou laidų vedėjas Robertas Colangelo, neseniai priėmęs savo modelį Y.

Nors sistema veikė beveik nepriekaištingai – posūkiuose ji gali veikti lėtai – nustebome ir nustebome, kad FSD nebėra laisvų rankų įranga. Tikėtina, kad nuo reguliavimo spaudimo ir pavojingo piktnaudžiavimo sistema „Tesla“ dabar reikalauja, kad vartotojai visą laiką laikytų rankas ant vairo.

Po daugelio metų kūrimo „Tesla“ autonominio vairavimo sistema dabar yra mažiau naudinga nei panašūs produktai, siūlomi „Ford“ ir „General Motors“ transporto priemonėse. Be to, „Tesla“ nori, kad vartotojai sumokėtų 99 USD per mėnesį už privilegiją laikyti vairą, kai automobilis pats įveikia posūkius arba keičia eismo juostą.

FSD nebėra ne tik pardavimo taškas, bet ir pinigų švaistymas. Atrodo, kad „Tesla“ savininkai sutinka, nes pranešama, kad tik nedaugelis užsisakė ilgalaikį produkto naudojimą.

Elonas Muskas nepadeda reikalams

Kadaise laikytas vizionieriumi, „Tesla“ generalinis direktorius ir kelrodė žvaigždė Elonas Muskas tapo savotišku pramonės poreikiu, o kai kurie būsimi klientai du kartus galvoja apie jo ar jo įmonės palaikymą. Kitaip nei daugelis įmonių lyderių, Muskas garsiai paskelbė savo asmeninę politiką. Tai ypač keista, nes elektromobilių pirkėjai linkę būti politiškai liberalūs ir greičiausiai nesusitapatina su Musko viešąja pozicija daugeliu klausimų. Vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 20 procentų EV ketinančių nesvarstyti „Tesla“ produkto, nes nepritaria Elono Musko požiūriui ir elgesiui.

Investuotojams tai darosi šiek tiek keisčiau. Elonas Muskas pademonstravo gilų užsispyrimą, kai kalbama apie tam tikrus projektus, iš kurių daugelis greičiausiai neduos trumpalaikio ar vidutinio laikotarpio pelno. Apsvarstykite modelį X, kuris buvo išleistas 2015 m. Be jokios praktinės priežasties Muskas reikalavo krosoveryje įrengti vadinamąsias „Falcon Wing“ duris. Iššokančias duris, kurios palengvina įlipimą į transporto priemonę, buvo sudėtinga gaminti ir galiausiai tai buvo problematiška. Vis dėlto Muskas primygtinai reikalavo, kad jie būtų naudojami, o tai atitolino X pristatymą ir savininkų rankose prireikė daugybės atnaujinimų.

Dabar Muskas yra pasiryžęs gaminti autonominę važiavimo transporto priemonę – tai vietoj įperkamo mažo elektromobilio – dėl priežasčių, kurios pramonės stebėtojams nėra aiškios. Apsvarstykite, kad per pastaruosius metus Tesla tapo autonominio vairavimo sistema mažiau naudinga, kyla klausimas apie kapitalą ir žmogaus jėgą, kuri bus atitraukta nuo pagrindinių produktų atnaujinimo, nes tai greičiausiai bus sudėtinga. Kadangi daugelis analitikų dabar mano, kad tikrai autonominės transporto priemonės vis dar liko mažiausiai dešimt metų nuo įprastos gamybos, Musko nepilotuojamas automobilis greičiausiai dar ilgą laiką neprisidės prie pelno.

Kaip premiją Muskas neseniai atleido visą bendrovės „Super Charger“ įkrovimo tinklo darbuotoją, o tai tikriausiai sunerimo „Tesla“ savininkus, būsimus savininkus ir akcininkus.

Daugeliui elektromobilių klientų visa ši drama turėtų būti a Hyundai Ioniq 5, „Chevrolet Blazer EV“ arba bet koks ne „Tesla“ EV, kuris yra daug patrauklesnis.

Kodėl „Tesla“ pardavimai mažėja
2024 m. Tesla Cybertruck

„Tesla“ pardavimai yra „Tanking Gallery“.

(Jei norite padidinti nuotraukas, spustelėkite žemiau)

Kodėl „Tesla“ pardavimai mažėja

„Tesla“ prognozės: ką žiūrėti 2024 m

Vartotojų vadovo automobilių daiktų podcast'o 218 serija: „Tesla“ FSD išbandymas (priemokas epizodas)Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita