Sekmadienis, 26 gegužės, 2024
PradžiaAUTOPrekybininkai nebegalės bausti tiekėjų, nespėjančių įvykdyti išaugusių užsakymų

Prekybininkai nebegalės bausti tiekėjų, nespėjančių įvykdyti išaugusių užsakymų

Prekybininkai nebegalės taikyti baudų tiekėjams, jei jie nespės laiku pagaminti ar atgabenti prekių ir apie tai per vieną darbo dieną praneš užsakovams.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisas: už balsavo 105 Seimo nariai.

Tiekėjai sako, kad produkciją kartais vėluojama pristatyti dėl vienu metu staiga išaugančių užsakymų, pavyzdžiui, prieš ilguosius savaitgalius, didžiąsias šventes.

Seimas prekybininkams ir tiekėjams nurodė iki šių pataisų įsigaliojimo sudarytas pirkimų-pardavimų sutartis, kurių galiojimas nebus pasibaigęs, per vienerius metus peržiūrėti bei patikslinti.

Lietuvos prekybos įmonių asociacija BNS informavo, kad pakeitimams pritaria, nes Seimas atsižvelgė į jos siūlymą, kad tiekėjas turėtų prekybininkus informuoti tik apie tuos užsakymus, kurių negalės įvykdyti.

„Tai atitiks dabar naudojamų prekių užsakymų sistemų technines galimybes ir leis efektyviausiai ir labai tiksliai identifikuoti ir spręsti problemas, be nereikalingos administracinės naštos“, – teigiama asociacijos komentare.  

Pokyčių imtis Seimą paskatino maisto pramonininkų išsakyta problema – didžiųjų prekybos tinklų tiekėjams taikomos baudos už pažeidimus, kuriems įtakos turi ne nuo tiekėjų priklausantys veiksniai, o taip pat Konkurencijos tarybos dar 2021 metų vasarą pateiktos išvados dėl tokių vienareikšmiškai naudingų prekybininkams baudų skyrimo.

Pokyčiams pritarė ir Žemės ūkio ministerija, ir Konkurencijos taryba. Mėsos, grūdų perdirbėjų ir prekybininkų, paukštininkystės, pienininkų asociacijos bei asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ ir Pieno centras taip pat mano, kad problema dėl didžiųjų prekybos tinklų taikomų nepagrįstų baudų vis dar aktuali.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė yra sakiusi, kad baudas tiekėjams taiko du iš penkių didžiųjų prekybos tinklų – „Norfa“ ir „Rimi“. Pasak jos, baudų nuo šių metų atsisakė „Maxima“ ir „Iki“, o „Lidl“ tokių baudų niekada neskirdavo.   

Galerijos


 • Futsalo A lyga: „K. Žalgiris“ – „VGTU-Vilkai“

  Futsalo A lyga: „K. Žalgiri…


 • Kauno „Aistės-LSMU“ – Liepojos „Liepāja/LSSS“

  Kauno „Aistės-LSMU“ – L…


 • Diskusijų konferencija „Kaip gintume Kauną?“

  Diskusijų konferencija „Kai…


 • Tunelio kelių Lentvaris–Vievis sankirtoje atidarymas

  Tunelio kelių Lentvaris–Vie…


 • FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – „Opava“

  FIBA Čempionų lygos rungtyn…


 • Trakuose atsisveikinama su tragiškai žuvusiu policijos pareigūnu

  Trakuose atsisveikinama su tra…


 • Filmo apie P. Jankūną „Kapitonas“ premjera

  Filmo apie P. Jankūną „Kap…


 • Aleksote – automobilio ir motociklo avarija

  Aleksote – automobilio ir mo…


 • Pirmieji Lietuvos zoologijos sodo lankytojai

  Pirmieji Lietuvos zoologijos s…


 • Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) ir NATO sąjungininkų pratybos

  Lietuvos kariuomenės Special…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Video kasečių perrašymas - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita