Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSpremjerė gali netapti premjere – Kas vyksta Kaune

premjerė gali netapti premjere – Kas vyksta Kaune


Prezidentas Gitanas Nausėda sako matantis gali, jog po jo priesaikos liepą mandatą iš naujo Seime turinti gauti premjerą Ingrida Šimonytė gali ir nesulaukti kai kurių koalicijos partnerių paramos toliau vadovauti Vyriausybei.

„Gali būti taip, kad gali netapti premjere, nes visokių būna, ypač turint ir situacijų, kad liko ne tiek daug laiko iki rinkimų ir (…) net valdančios koalicijos partijos gali šiek tiek tiek kitaip žiūrėti į koalicinį bendradarbiavimą, nei žiūrėjo ilgąją. kadencijos dalį“, – LRT laidai „Dienos tema“ pirmadienį sakė G. Nausėda.

Anot jo, mažųjų konservatorių koalicijos partneriai – Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – artėjant Seimo rinkimams gali „parodyti, kad „jaunesniųjų koalicijos partnerių pozicija toli gražu nėra sandari vienoda, kaip ir vyresniojo brolio“.

„Toks motyvas gali atsirasti“, – sakė antrajai kadencijai perrinktas prezidentas.

Valdančioji konservatorių, liberalų ir Laisvės partijos koalicija parlamente turi 72 narius iš 141.

Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, prezidentas teikia Seimui svarstyti įgaliojimus grąžinti Vyriausybės ministro pirmininko kandidatūrą, jei seimas šiai nepritaria, Vyriausybė privalo atsistatydinti.

Kai Seimas pritaria ministro pirmininko kandidatūrai ir prezidentas jį paskiria eiti pareigas, jei Vyriausybėje nepasikeitė daugiau kaip ministrų, Vyriausybė vėl dirba pagal Seimo patvirtintą programą.

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė pirmadienį BNS teigė nesureikšminanti šios procedūros, tačiau tvirtino, kad tai „bus testas valdančiajai koalicijai ir pačiai premjerei“. Liberalų lyderė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nematanti didelio iššūkio premjerei ir Vyriausybei iš naujo pasitikrinančio pasitikėjimo parlamente.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita