Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSSeimas patvirtinimą įpareigoti pavežėjus fiksuoti vaizdą ar garsą automobilio salone – Kas...

Seimas patvirtinimą įpareigoti pavežėjus fiksuoti vaizdą ar garsą automobilio salone – Kas vyksta Kaune


Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos nario Gintauto Palucko projektas, kuriuo siūloma įteisinti prievolę pavežėjams automobilio salone įrengti vaizdo registratoriai ar garso įrašymo įranga, skirta palaikymo Seime. Ketvirtadienį pasiūlymui pritarta po pateikimo, toliau jis bus svarstomas komitetuose.

Lietuvos socialdemokratų partijos pranešime žiniasklaidai rašoma, kad G. Paluckas siūlo keisti Kelių transporto kodeksą.

„Pavėžės veikla dabar gali verstis kas nori. Keleivių vežimo rinkoje įsiviešpatavo platforminio darbo operatoriai.

Viešumoje daugėja pasakojimų apie incidentus, keleivių ir vairuotojų konfliktus, seksualinio priekabiavimo atvejus. Pačiam keleiviui ar keleivei galimai ir patvirtinti, kad vairuotojas ar agresyviai nereikalauja, pelnderamai“, – komentuoja socialdemokratas.

„Keleivių vežimo operatoriai į tokius skundus atsako vangiai, reikalauja pateikti neginčijamų įrodymų, kad vežėjas elgėsi netinkamai. Negana, girdime, kad vežėjai perleidžia savo skaitmeninėse platformose kitiems asmenims, tokiu atveju sunku įrodyti, kad buvo pažeistas įstatymas“, – pažymi G. Paluckas.

Parlamentaras siūlo įtvirtinti reikalavimą, kad lengvieji automobiliai, teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos, turėtų vaizdo registratorių arba garso įrašymo įranga, kad būtų fiksuojamas automobilio salono vaizdas arba garsas.

„Keleiviui ar kompetentingai institucijai pareikalavus, keleivių vežimo organizatorius turėtų perduoti vaizdo arba garso įrašą“, – paaiškina G. Paluckas.

Jis pažymi, kad šiuo metu nėra jokių įstatymų nustatytų reikalavimų dėl vaizdo ir garso fiksavimo lengvuosiuose automobiliuose, kuriems teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad vaizdo arba garso įrašas būtų saugomas 14 dienų. Keleivis gali pristatyti vaizdo arba garso įrašą, aiškiai prieš kelionę (užsakymo metu) išreiškęs savo valią.

Siūloma, kad naujos kodekso nuostatos įsigaliotų 2025 m. sausio 1 d.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita