Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSSeimo komitetas sieks 5 kartus padidinti baudą už žvejybos pažeidimą – Kas...

Seimo komitetas sieks 5 kartus padidinti baudą už žvejybos pažeidimą – Kas vyksta Kaune


Nuo liepos siūlo griežčiau bausti už žvejybos taisyklių pažeidimą – kai kurie bauda ketina didinti penkis kartus, bet dukart mažiau nei siūlė iniciatoriai – valdančiųjų Seimo narių grupė.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) penktadienį pritarė tokioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms: po du komiteto narius susilaikė ir balsavo prieš, keturis – už. Sprendimą lėmė komiteto pirmininkės balsas.

Pakeitimai taip pat siūlomos naujos baudos už kirtimų, taršos, saugomų gyvūnų gaudymo, laukinių augalų planuojamo ar grybų rinkimo, ūkinės veiklos poveikio aplinkai pažeidimus.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Stončaitis piktinosi drastišku ir nepamatuotu baudų kėlimu.

„Tokiu greičiu keliaujame su baudų did“, – sakė jis.

Mišriai Seimo narių grupės priklausanti Agnė Širinskienė teigė, kad bausmių sistema „tampa nebeadekvati“. Pasak jos, baudos už nelegalų alkoholį bus mažesnė nei už žvejybos taisyklių pažeidimus.

„Ten tai akcizinė prekė ir valstybė mokesčių negauna ir patyrė didesnę žalą“, – tvirtino ji.

Už mėgėjų žvejybos paprastus pažeidimus siūloma nebeskirti įspėjimų, o skirti 30-90 baudų vietoj 10-60 eurų. Panaudoję draudžiamus įrankius ar būdus (išskyrus elektrą, ultragarsą) žvejai turėtų mokėti 0,6-1,5 tūkst. eurų baudas, o pakartotinai – 1,4–2,5 tūkst. eurų.

Baudas už neleistinų įrankių (išskyrus elektrą arba ultragarsą) ar prietaisų gaminimą, realizavimą, įsigijimą ar leidimą siūloma didinti iki 300-580 eurų (dabar 60-200 eurų), o už pakartotinį pažeidimą – iki 0,5-1,16 tūkst. eurų.

Kodekso pakeitimai siūlomi bausti už bet ne mėgėjų žvejybos įrankių (išskyrus arba elektros ultragarso prietaisus) realizavimą – iki numatytos baudos tik už pardavimą.

Komitetas, be to, siūlo dvigubinti baudą iki 180-580 eurų už sugautų žuvų ir iš jų pagamintų produktų pardavimą bei įsigijimą.

Už verslinės žvejybos vidaus vandenyse paprastus tvarkos pažeidimus ketinama ir toliau įspėti bei didinti baudas penkis kartus – iki 100-300 eurų, už šiurkštus pažeidimus – iki 0,85-1,75 tūkst. eurų. Pirmu atveju žvejyboje naudotą įrangą būtų galima konfiskuoti, o antru – privalomai.

Jūroje padaryti verslinės žvejybos pažeidimai laivų kapitonams, įmonių vadovams kainuotų 0,6-3,5 tūkst. eurų.

Už specialiosios žvejybos pažeidimas baudas norima tvarkos didinti irgi penkis kartus, o už nusižengimus, padarytus pakartotinai, siūloma privalom konfiskuoti žvejybos įrankius ir priemones.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita