Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSBuvęs Kauno rajono administracijos vadovas už korupcinius nusikaltimus sėdės kalėjime – Kas...

Buvęs Kauno rajono administracijos vadovas už korupcinius nusikaltimus sėdės kalėjime – Kas vyksta Kaune


Buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ričardui Pudževeliui už korupcinius nusikaltimus teismas skyrė realią laisvės atėmimo bausmę.

Kaip pirmadienį pranešė Klaipėdos apygardos teismas, R. Pudževelis pripažintas kaltu dėl visų inkriminuotų veikų, jam skirtas ketverių su puse metų laisvės atėmimas.

R. Pudževelis kaltintas tuo, kad būdamas savivaldybės administracijos direktoriumi, siekdamas turtinės naudos ir sutuoktinei, taip pat atsakingas už bylą, organizavo tris sunkias nusikalstamas veikas – 45 tūkst. eurų vertės kyšio priėmimą, svetimo bendrovei „Roalsa“ turi turto iššvaistymą ir planuoja iš šių nusikalstamų veikų įgyto turto legalizavimo.

Minėta bendrovė neatlygintinai teikė statybines medžiagas ir darbus, dėl to R. Pudževelis su vyru įgijo prabangių nekilnojamąjį turtą – gyvenamąjį namą.

Anot teismo, skiriant bausmę atsižvelgta į tai, kai buvo buvęs nusikaltimas padaręs tarnybinę padėtį – vietos vadovas užima aukštą pareigą, jo nusikalstami veiksmai padarė žalos valstybei, diskreditavo valstybės tarnybą.

Taip pat atsižvelgta į savanaudiškus motyvus – kad dalį nusikaltimų R. Pudževelis padarė jų organizatorius, nebuvo jo lengvinančių aplinkybių.

Byloje kaltais dėl mažesnės vertės kyšio davimo ir kitų nusikaltimų pripažinti dar penki fiziniai asmenys, kuriems skirtos piniginės baudos, o juridiniam asmeniui paskirta likvidavimo bausmė.

Kaltinimai iš viso buvo pareikšti aštuoniems fiziniams asmenims ir vienam juridiniam asmeniui, kurio turtas buvo iššvaistytas darant korupcinio pobūdžio nusikaltimą.

Apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam sprendimui.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita